(067) 510 20 15

Як правильно побудувати дім і з чого почати?

Будівництво приватного будинку – завдання, що вимагає раціонального підходу і обліку багатьох чинників.Правильне планування ділянки і внутрішнього облаштування– це комфорт довговічність, естетика і багато іншого. Процес полягає не тільки в будівництві та оздобленні, а й в підготовці.З чого почати і як раціонально спланувати процес?Спробуємо розібратися в основних принципах і етапах.

Вибір учасника

Перед тим, як проєктувати будівлю, необхідно визначитися з ділянкою. Від її особливості залежить багато чого: вибір фундаменту, прокладання інженерних конструкцій, розташування будинку на ділянці щодо ходу сонця та троянди вітрів і так далі.Всі особливості земельного наділу: грунт, геологічні дані, розташування щодо міста і інженерних комунікацій, площа і багато іншого, враховуються при проєктуванні майбутнього житла.

Призначення житла

Далі слід визначитися з метою майбутнього будинку: постійне проживання, заміський котедж, літня резиденція.Від цього буде залежати як бюджет, так і вид матеріалів та оздоблення.

Планування бюджету

Будівництво житла – захід, що вимагає фінансових витрат.Найкраще підходити до питання раціонально, плануючи кількість коштів, які ви можете виділити на будівництво.Це вплине не тільки на хід будівництва, але і на ваш настрій і сімейний бюджет. Не забудьте врахувати можливі додаткові витрати і залишити певний «проміжок» про всяк випадок.

Адміністративні моменти

Перш ніж приступити до дій, необхідно оформити документацію, що дозволяє будівництво житла на обраній ділянці. Дозвільна документація – важливий етап, яким не слід нехтувати. В іншому випадку, адміністративні органи за рішенням суду можуть запросто знести вашу будівлю. Подбайте про отримання дозволу заздалегідь, якщо будівництво не відбувається через офіційного забудовника, що має необхідні дозволи. Узаконення підлягають будь-які житлові та нежитлові будівлі на території: безпосередньо будинок, гараж, підсобні приміщення, літня кухня.

Крім того, слід звернутися до ресурсопостачальним організаціям, якщо підведення комунікацій (газо-, водо-, енергопостачання) не передбачено на ділянці заздалегідь.

Переконайтеся, що у вас на руках всі необхідні документи: договір купівлі-продажу або інші папери, що підтверджують права на володіння земельним наділом,документи , що підтверджують вашу особу , дозвіл на будівництво,відповідним цільовим призначенням об'єктів, технічний план ділянки, план робіт і т.д.

Розробка проєкту

проєктування будинку і дизайн-проєкту внутрішніх приміщень – вкрай важлива задача. Не маючи будівельного плану, весь захід зводиться до неможливості в цілому. Найкраще звертатися до професійного архітектора, який врахує всі нюанси і допоможе розробити проєкт, який максимально наближений до ваших бажаннь і вписується в виділений бюджет. Самостійно зробити проєкт неможливо, так як це вимагає архітектурних та інженерних навичок, розуміння процесу будівництва, знання матеріалів і так далі.Найбільш легкий шлях – вибрати вже існуючий проєкт і редагувати його під власні потреби.Варто продумати все до дрібниць, залучаючи фахівців архітекторів і дизайнерів інтер'єру.

Вибір підрядника

Професіоналізм і відповідальність будівельної бригади сильно впливають на результат роботи. Тому до вибору підрядника або будівельної фірми потрібно поставитися з великою увагою. Обов’язково укладайте офіційний договір, в якому буде прописано все необхідне до дрібниць: список запланованих робіт, етапи, терміни, проведення, штрафи, форс-мажори, оплата праці і так далі. Вибирайте перевірені організації, які зарекомендували себе , які мають офіційні документи і досвід на будівельному ринку, портфоліо та рекомендації.

Закупівля матеріалів

Маючи на руках всі необхідні документи і проєкт будинку, можна приступати до вибору і закупівлі матеріалів. Можна робити це поетапно, в міру проведення будівництва. Можна придбати матеріали відразу, але в такому випадку, необхідно передбачити для них місце і врахувати вимоги до зберігання. Виділіть час для дослідження ринку і видів матеріалів, перевіряйте сертифікацію, чеки та звітну документацію.

Коли приступати до будівництва

Рекомендується починати роботи ранньою весною з приходом потепління. Так у будівельників буде можливість повноцінно виконати всі роботи в комфортних умовах. Це важливо не тільки для зручності, а й для правильного функціонування матеріалів. Більшість робіт із закладенням фундаменту, зведенням стін і їх обробці не рекомендується і навіть неможливо проводити при температурах нижче 5 градусів.

Не розраховуйте побудувати будинок швидко. Якщо ви хочете отримати якісний і довговічний результат, слід розуміти, що поспіх - ворог номер один. Крім того, фундаменту і стінам потрібен час для усадки.

Як відбувається будівництво

Зведення будинку - процес поетапний, що підкоряється своєю логікою. Роботи звичайно відбуваються в наступній послідовності:

  • Риття котловану під будівництво;
  • Закладка фундаменту;
  • Зведення стін;
  • Спорудження інженерних і санітарних систем, прокладання електропроводки;
  • Зведення теслярських конструкцій;
  • Покрівельні роботи;
  • Оздоблення стін і лакофарбові заходи;
  • Внутрішня чорнова і чистова обробка.

Звичайно, будівництво житла– процес тривалий, фінансово і трудомісткий, що вимагає ретельної підготовки, взаємодії з адміністративними організаціями і часто емоційно складний. Тому найбільш раціональним рішенням, що економить не тільки зусилля, але і зберігає нервову систему, стане звернення в спеціалізовані компанії і до професійних забудовників , які допоможуть полегшити процес для звичайного мешканця . В будь-якому випадку, пам’ятайте про дотримання поетапності та налаштуйтеся на позитивний результат.

контакти

Зв'яжіться з нами

Давайте будувати майбуднє разом!